Dźwięki natury do medytacji w domu

Dźwięki natury do medytacji w domowym zaciszu, specjalnie zbudowane dźwięki, pomagające w uzyskaniu spokoju i szczęścia. Dom nie tylko jest naszym schronieniem, ale prywatną przestrzenią, która idealnie nadaje się do medytacji. Medytację możesz uprawiać w niemal każdym miejscu.

Idealnie jest wybrać się do lasu lub na łąkę. Ale równie dobrze, możemy przenieść dźwięki lasu i łąki do nas do domu.

Dźwięki natury do medytacji w domu

Medytacja w domu jest łatwym i przyjemnym sposobem na poznanie siebie oraz zbudowanie wewnętrznego spokoju. Nie tylko możemy medytować w naszym domu, ale możemy to robić dobrze oraz efektywnie.

Nasza domowa przestrzeń medytacyjna może wynosić nawet 3 metry kwadratowe. Tyle właśnie miejsca, zajmie Tobie miejsce, idealnie wpisane do domowej medytacji.

Oczywiście, możemy również medytować na dworze, blisko natury. W tym przypadku tracimy sporo czasu na podróże (np. do lasu), jesteśmy narażeni na spotkanie z kleszczami oraz często nie mamy okazji medytować każdego dnia. A w samym procesie praktyki jest właśnie ważna sama powtarzalność.

Medytując w domu pogoda czy niska temperatura nie są nam straszne. Oczywiście, dźwięki natury możemy przenieść do naszego domu a całość doznania możemy urozmaicić za pomocą kadzidełek zapachowych.

Muzyka lasu, dźwięki natury

Lubimy nagrywać dla Was ciekawe, dźwięki natury tak idealne do relaksu i medytacji. Zachęcamy do medytacji z dźwiękami nagranymi przez nasz zespół. To nasz drugi projekt, dookoła muzyki dla relaksu i medytacji.

Na dobry początek, zapraszamy do medytacji przy dźwiękach lasu. Ten motyw muzyczny można swobodnie wykorzystać w technice zazen (buddyjskiej medytacji Zen).

Dźwięki natury leczą i wspomagają medytację

Walory muzyki do medytacji są udowodnione. Wpływają kojąco na nasze nerwy oraz pomagają zrelaksować się nie tylko psychicznie ale również fizycznie. Delikatne dźwięki pozwolą na odnalezienie spokoju i sprawią, że nasze samopoczucie się poprawi.

Piękne dźwięki natury są nie tylko uniwersalne ale przede wszystkim pomogą nam w samym procesie medytacji. Zastanów się wolisz medytować przy zgiełku miasta czy może przy pięknych dźwiękach wprost z dziczy?

A Ty jak i gdzie medytujesz? Szukasz kursu medytacji? Skorzystać z warsztatów prowadzonych przez Energię ZEN.